Calpeda4405 Drainage pump Calpeda GQSM 50-11
sku: Calpeda4405
Reference price
56 898 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4405 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,9 kW |
| max_napor | 11 |
| Mass | 17,8 kg |
| Nipple diameter | 2 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 35 °С |
| Height | 485 mm |
| Width | 264 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump Calpeda GQSM 50-11 ( Calpeda4405 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4405, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4405
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4405 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4405