Calpeda4068 Pumping station CalPEDA Centri-MAT MXPM 204/A/24
sku: Calpeda4068
Reference price
57 095 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4068 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,55 kW |
| max_napor | 45 |
| Mass | 15 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Maximum ambient temperature | 45 °С |
| Height | 583 mm |
| Width | 360 mm |
| Depth | 456 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Pumping station CalPEDA Centri-MAT MXPM 204/A/24 ( Calpeda4068 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4068, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4068
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4068 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4068