ATV11PU12M2E347 Variable Frequency Drive Altivar 11 0.5kW 1-ф/220
sku: ATV11PU12M2E347
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 11
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 6 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 11 |
| sku | ATV11PU12M2E347 |
| Main Power | 0.5 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 6 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
SIMILAR ATV11PU12M2E347 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 11 0.5kW 1-ф/220 ( ATV11PU12M2E347 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV11PU12M2E347, series Altivar 11 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV11PU12M2E347
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV11PU12M2E347 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV11PU12M2E347