kr-60-l16-2-ks Industrial robot KUKA: KR 60 L16 2 KS
sku: kr-60-l16-2-ks
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-60-l16-2-ks |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6-осьовий |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олег Петренко
Поставили собі цього Куку на дільницю з дрібним складанням. Модель KR 60 L16 2 KS. Що сказати, 6 осей, шарнірний, повторюваність ±0.03мм – це дуже круто для наших потреб. Вантажопідйомність 10кг якраз те, що треба. Радіус дії в 1101мм теж дозволяє охопити потрібну зону без проблем. З монтажем на стелю теж жодних питань, гнучкість розташування супер. Робот реально прискорив процес і зняв навантаження з операторів. Налаштування пройшло без пригод, документація повна. З KUKA завжди працювати легко.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-60-l16-2-ks GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 60 L16 2 KS ( kr-60-l16-2-ks )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-60-l16-2-ks, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr60l162ks
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-60-l16-2-ks only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-60-l16-2-ks