kr-120-r2500-quantec-pro Industrial robot KUKA: KR 120 R2500 Quantec Pro
sku: kr-120-r2500-quantec-pro
Є в наявності
1 396 410 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6-осьовий
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-120-r2500-quantec-pro |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6-осьовий |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олексій В.
Взяли цього KUKA KR 120 R2500 Quantec Pro для лінії пакування, треба було дуже точно позиціонувати коробки. Шестиосний маніпулятор як раз дає потрібну гнучкість, щоб дотягнутись до всіх точок. Повторюваність в 0.03мм взагалі без питань, для наших задач це просто топ. Вантажопідйомність в 10кг теж ок, бо пакуємо невеликі партії. Монтували на підлогу, але бачив, що й на стелю його вішають. З KUKA вже не перший раз маємо справу, їхні рішення завжди надійні, інтегрується в існуючі системи без особливих танців. З роботою справляється на ура
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-120-r2500-quantec-pro GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 120 R2500 Quantec Pro ( kr-120-r2500-quantec-pro )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-120-r2500-quantec-pro, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr120r2500quantecpro
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-120-r2500-quantec-pro only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-120-r2500-quantec-pro