VFD037B53A Variable Frequency Drive VFD-B 3.7kW 3-ф/500
sku: VFD037B53A
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 3-ф/500 V
Сurrent: 7.5 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series VFD-B
sku VFD037B53A
Main Power 3.7 kW
Supply input 3-ф/500 V
Supply output 3-ф/500 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.5 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 8 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 323 mm
Width 200 mm
Depth 183 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD037B53A GOODS
Characteristics
brandDanfossMitsubishi ElectricVeichiDanfossAllen Bradley
SeriesVLT 2800FR-DSI23VLT 2800PowerFlex 4
Supply input, V1x2203x3801x2201x2203x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-B 3.7kW 3-ф/500 ( VFD037B53A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD037B53A, series VFD-B from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD037B53A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD037B53A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD037B53A