ATV12HU40M3 Variable Frequency Drive Altivar 12 4.0kW 3-ф/220
sku: ATV12HU40M3
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 12
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 16.7 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Schneider Electric
Series Altivar 12
sku ATV12HU40M3
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 16.7 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Option
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Basic programming panel VW3A1006
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 12 4.0kW 3-ф/220 ( ATV12HU40M3 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ATV12HU40M3 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTVeichiDanfoss
Seriesic2MS300GD27AC01VLT FC302
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Сurrent, A999.59.59.0
IP protection level20IP202020
Hybrid Power (AC/DC-Solar)00000
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 12 4.0kW 3-ф/220 ( ATV12HU40M3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV12HU40M3, series Altivar 12 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV12HU40M3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV12HU40M3 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV12HU40M3