kr-90-r2900-extra-ha Industrial robot KUKA: KR 90 R2900 EXTRA HA
sku: kr-90-r2900-extra-ha
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-90-r2900-extra-ha |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6-осьовий |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Ігор В.
Замовили цього робота KUKA для лінії, де потрібна була висока точність. 0.03 мм повторюваності — це якраз те, що шукали. Шість осей дозволяють гнучко налаштовувати траєкторії, кінематика відпрацьовується як треба. Вантажопідйомності 10 кг вистачає, виліт 1101 мм для нашої ділянки підійшов. Шарнірна структура, що дозволяє монтаж як на підлогу, так і на стелю, виявилась доречною. Налаштування пройшло швидко.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-90-r2900-extra-ha GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 90 R2900 EXTRA HA ( kr-90-r2900-extra-ha )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-90-r2900-extra-ha, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr90r2900extraha
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-90-r2900-extra-ha only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-90-r2900-extra-ha