kr-300-pa Industrial robot KUKA: KR 300 PA
sku: kr-300-pa
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-300-pa |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6-осьовий |
| Number of steered axes | 5 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олександр Кравченко
Замовляли KUKA KR 300 PA для інтеграції на новій лінії пакування. Це вже не перший наш досвід з Кукою, завжди все на рівні. 5 осей, радіус 1101 мм – для наших задач, де треба палетизувати невеликі коробки, якраз те, що треба. Вантажопідйомність 10 кг вистачає з запасом, а повторюваність ±0.03 мм дає впевненість в точності операцій. Ми його закріпили на підлозі, але зручно, що є опція кріплення на стелю, це розширює можливості. Надійний шарнірний робот, працює стабільно. Програмна частина теж відпрацьована, впровадження пройшло без проблем
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-300-pa GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 300 PA ( kr-300-pa )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-300-pa, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr300pa
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-300-pa only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-300-pa