kr-60-4-ks-f Industrial robot KUKA: KR 60 4 Ks F
sku: kr-60-4-ks-f
Є в наявності
1 134 430 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6axis
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-60-4-ks-f |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6axis |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олег Іваненко
Брали KUKA KR 60-4 KS F для нової пакувальної лінії. Що одразу кинулось в очі - 6 осей дають гнучкість, яку шукали. Дальність 1101 мм і вантажопідйомність 10 кг якраз те, що треба було для нашої задачі. Повторюваність ±0.03 мм це дуже солідно, налаштували швидко, працює як годинник. Монтаж на стелю теж плюс, бо економить місце. З інтеграцією проблем не було, KUKA є KUKA.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-60-4-ks-f GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 60 4 Ks F ( kr-60-4-ks-f )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-60-4-ks-f, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr604ksf
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-60-4-ks-f only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-60-4-ks-f