kr-100-p Industrial robot KUKA: KR 100 P
sku: kr-100-p
Є в наявності
1 268 250 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6-осьовий
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-100-p |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6-осьовий |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олексій В.
Взяли KUKA KR 100 P для нової лінії збирання дрібних деталей. Що можу сказати, 6 осей — це супер, дає велику гнучкість у програмуванні. Особливо вразила повторюваність ±0.03 мм, для наших завдань це критично важливо. Робот дійсно працює дуже точно. Радіус дії 1101 мм теж виявився достатнім для охоплення всієї робочої зони. Монтаж на підлогу чи стелю дає можливість адаптувати його під різні конфігурації. З KUKA завжди впевнений в надійності, цей не виключення. Запустили досить швидко, без зайвих проблем.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-100-p GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 4-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 100 P ( kr-100-p )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-100-p, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr100p
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-100-p only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-100-p