kr-6 Industrial robot KUKA: KR 6
sku: kr-6
Є в наявності
1 073 714 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6axis
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-6 |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6axis |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Дмитро К.
Взяли цей KUKA KR 6 для автоматизації однієї операції. Класний шарнірний робот. Вантажопідйомність 10 кг для наших задач норм, а 6 осей дають гнучкість, особливо коли треба обходити перешкоди. Виліт 1101 мм теж достатній, покриває нашу робочу зону. Повторюваність ±0.03 мм – це те, що треба для точних робіт, ніяких люфтів. Монтували його на підлогу, але і на стелю можна було б. Загалом, задоволені, машина працює чітко, як і очікували від Куки. При вазі 53кг він досить компактний. Задачу свою виконує.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-6 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 6 ( kr-6 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-6, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr6
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-6 only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-6