kr-30-4-ks Industrial robot KUKA: KR 30 4 KS
sku: kr-30-4-ks
Є в наявності
1 395 716 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6axis
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-30-4-ks |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6axis |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олег Проценко
Нещодавно ставили цього Куку KR 30 4 KS на пакувальну лінію. З технікою KUKA працюємо вже давно, завжди стабільно. 6 осей дають хорошу гнучкість рухів, для нашої задачі з перекладанням досить складних виробів це дуже виручило. Вантажопідйомність 10кг для дрібних деталей з запасом. Повторюваність ±0.03мм реально відчувається на фінальному продукті, мінімальні похибки. Монтаж робили на стелю, дуже зручно що є така опція, місце в цеху зекономили пристойно. Виліт в 1101мм теж вистачає, дістає куди треба. З налаштуванням розібрались швидко. Автоматизація вийшла вдалою.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-30-4-ks GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 30 4 KS ( kr-30-4-ks )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-30-4-ks, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr304ks
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-30-4-ks only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-30-4-ks