kr-16-2-cr Industrial robot KUKA: KR 16 2 CR
sku: kr-16-2-cr
Є в наявності
1 063 034 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6axis
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-16-2-cr |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6axis |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Іван, інженер з АСУТП
Взяли KUKA KR 16 2 Cr для нової ділянки. Задоволений вибором, реально. Шарнірний робот, 6 осей, дає потрібну гнучкість для нашої лінії, де треба точність. Радіус 1101 мм і 10 кг вантажопідйомності - якраз те, що треба для маніпуляцій з деталями. Повторюваність ±0.03 мм це показник, звісно. Кінематика KUKA завжди була на висоті. І вага в 53кг для такого робота дуже навіть норм. Сподобалось, що можна кріпити на підлогу чи на стелю, дає більше опцій по розміщенню. Відкалібрували, запустили, все ок.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-16-2-cr GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 16 2 CR ( kr-16-2-cr )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-16-2-cr, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr162cr
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-16-2-cr only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-16-2-cr