ATV630D37N4 Variable Frequency Drive Altivar 630 37.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV630D37N4
Series: Altivar 630
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 74,5 A
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Schneider Electric
Series Altivar 630
sku ATV630D37N4
Main Power 37 kW variable frequency drives
In Second Power mode 37.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 74,5 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 28,2 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 637 mm
Width 226 mm
Depth 271 mm
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ATV630D37N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 630 37.0kW 3-ф/380 ( ATV630D37N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV630D37N4, series Altivar 630 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV630D37N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV630D37N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV630D37N4