Вітряні електростанції – альтернатива розвитку енергетики

Вітряні електростанції є системою декількох вітряних електроустановок, розташованих поруч один з одним або на видаленні, об'єднаних в єдину мережу. Вітряні ферми (друга назва вітрових електростанцій) встановлюються у місцях, де середня швидкість вітру не менше 4,5 метрів за секунду.  Попередньо протягом року або двох років проводиться вивчення обраної території: на висоті до 100 метрів розміщують прилади - анемометри, за допомогою яких ведеться збір інформації про напрям вітрів та їх швидкість.

Вітряні електростанції будуються тільки на пагорбах і пагорбах, т.к. з висотою збільшується і швидкість вітру, що необхідне якісної роботи устаткування. Генератори піднімають ще вище за допомогою спеціальних веж заввишки до 60 метрів. Розташовані поруч споруди та дерева також можуть впливати на повітряні потоки, тому беруться до уваги під час проектування.

Основні типи вітрових ферм

Існує кілька основних типів вітрових електростанцій. Найпоширеніший з них – ndash; наземний. Вітрогенератор для таких конструкцій будується на місці буквально за тиждень, проте питання щодо відведення територій та отримання дозвільної документації можуть вирішуватись більше року.

Прибережні вітряні ферми розташовують поруч із берегом моря чи океану. Періодична дія бризу на лопаті використовується для вироблення електроенергії в цих установках.

Шельфові вітряні електростанції мають безліч переваг. По-перше, де вони займають землю, т.к. стоять у відкритому морі з відривом щонайменше 10 км від берега. По-друге, їхня продуктивність дуже висока завдяки постійним сильним морським вітрам. Для передачі енергії на берег використовуються підводні кабелі.

Вежа вітрогенератора плаваючих вітряних електростанцій йде під воду на глибину понад сто метрів, її надводна частина становить близько 65 метрів. Для стабілізації конструкції використовується баласт, троси з якорями утримують її дома. На берег отримана енергія передається спеціальними кабелями, розташованими під водою.

Що потрібно врахувати під час будівництва вітряних ферм?

Перед будівництвом вітряних ферм здійснюється попередній розрахунок рівня шуму, який проводитиметься установками. У багатьох європейських країнах він чітко регламентується. Робота сучасних вітрових станцій заборонена під час сезонних перельотів птахів.

Процес отримання енергії, джерелом якої є вітряна електростанція, розглядається вченими як одна з альтернатив подальшого розвитку енергетики.

Цікаві статті