AC70-T3-132G/160P Frequency converter vector 132 kW (250 A -150%) / 160 kW (340A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-132G/160P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 250 A
  • Documentation
  • Reviews (5)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-132G/160P
Main Power 132.0 kW
In Second Power mode 160.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 250 A
Rated current for the second power 340 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 620 mm
Width 380 mm
Depth 290 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 132 kW (250 A -150%) / 160 kW (340A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-132G/160P )
Product Reviews
5
Андрій
Іван Петрович
Марина С.
Сашко Монтажник
Олег Ковальчук
SIMILAR AC70-T3-132G/160P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 132 kW (250 A -150%) / 160 kW (340A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-132G/160P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-132G/160P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3132G/160P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-132G/160P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-132G/160P