AC70-T3-045G/055P Frequency converter vector 45 kW (90 A -150%) / 55 kW (110A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-045G/055P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 90 A
  • Documentation
  • Reviews (4)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-045G/055P
Main Power 45 kW variable frequency drives
In Second Power mode 55.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 90 A
Rated current for the second power 110 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 570 mm
Width 305 mm
Depth 260 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 45 kW (90 A -150%) / 55 kW (110A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-045G/055P )
Product Reviews
4
Олена К., інженер ОВіК
Микола, монтажник
Інженерний відділ ТОВ "Прогрес"
Петро М.
поставили на конвеєр, працює норм, налаштував швидко. не підвів(
SIMILAR AC70-T3-045G/055P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 45 kW (90 A -150%) / 55 kW (110A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-045G/055P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-045G/055P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3045G/055P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-045G/055P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-045G/055P