AC70-T3-037G/045P Frequency converter vector 37 kW (75 A -150%) / 45 kW (90A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-037G/045P
Клікніть для збільшення
Veichi
brand: Veichi
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 75 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Description
  • Documentation
  • Reviews (4)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-037G/045P
Main Power 37 kW variable frequency drives
In Second Power mode 45.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 75 A
Rated current for the second power 90 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 410 mm
Width 255 mm
Depth 225 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 37 kW (75 A -150%) / 45 kW (90A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-037G/045P )
Product Reviews
4
Ігор Бондар
Сергій Пилипчук
Олег Дмитренко
Павло Коваль
SIMILAR AC70-T3-037G/045P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 37 kW (75 A -150%) / 45 kW (90A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-037G/045P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-037G/045P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3037G/045P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-037G/045P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-037G/045P