Вибір ПЗВ: поради та рекомендації

Насамперед, бажано звернути увагу на сумарний струм витоку. Зазвичай він повинен перевищувати третини від номінального струму ПЗВ. Якщо даних про струми витоку немає (що найчастіше і буває), то необхідно орієнтуватися з розрахунку 0,3 мА на один ампер навантаження.

Бажано купувати  ПЗВ, яке здатне відключати як робочі провідники (фази), а й нульовий провід. У цьому випадку немає необхідності в придбанні додаткового пристрою для захисту від надструмів у «нулі».

У зоні проводки, яка контролюється ПЗВ, нульовий провід не повинен з'єднуватися з «землею» та захисним нульовим провідником. Крім цього, пристрій захисного відключення необхідно вибирати таким чином,

щоб воно зберігало працездатність при різких провалах напруги на невеликий проміжок часу (до п'яти секунд).

Сучасне ПЗВ обов'язково має гарантувати надійну комутацію наявного навантаження. При цьому повинні враховуватися можливі навантаження в мережі.

Варто враховувати, що в одних моделях ПЗВ є захист від надструмів, а в інших його немає. Перевага має надаватися пристроям, у яких цей захист передбачено.

Якщо ПЗВ встановлюється в житловому будинку, то необхідно вибирати пристрій класу «А», який буде реагувати на пульсуючі та змінні струми ймовірних пошкоджень.

Встановлювати ПЗВ бажано в групах мереж, де стоять розетки живлення. Для освітлювальних ліній установка ПЗВ зазвичай не потрібна.

Для контролю витоку в кімнатах з підвищеною вологістю, наприклад, у душових, ванних кімнатах необхідно підбирати ПЗВ зі струмом спрацьовування до 10 мА, але тільки у випадку, якщо для них виділено окрему лінію. Для інших приміщень струм спрацьовування не повинен перевищувати 30 мА.

У принципі, наведених вище рекомендацій має вистачити для вибору якісного пристрою, здатного захистити всю сім'ю від небезпечної дії електричного струму.

Цікаві статті