Установки перетворювачів частоти
Перетворювачі частоти: Огляд та переваги
Перетворювачі частоти – це електронні пристрої, які використовуються для регулювання роботи синхронних та асинхронних електродвигунів, що працюють на змінному струмі. В результаті роботи перетворювача на виході формується напруга з заданою змінною частотою та амплітудою.
Скалярне та векторальне управління
При регулюванні скалярним способом забезпечується стабільне співвідношення між максимальним моментом опору на валу і максимальним моментом двигуна. Коли перетворювач частоти використовує скалярне управління, зміна частоти супроводжується зміною амплітуди напруги. Номінальний коефіцієнт потужності та коефіцієнт корисної дії електродвигуна залишаються стабільними, що дозволяє управляти цілою групою електродвигунів.
Векторний спосіб керування частотним перетворювачем забезпечує можливість контролю зміни крутного моменту електродвигуна, що значно підвищує точність регулювання швидкості та діапазон керування.
Класифікація векторного управління
Векторне управління поділяється на два типи:
- сенсорний векторний контроль;
- безсенсорний векторний контроль.
Сенсорний контроль реалізується за допомогою датчика швидкості (енкодера) на двигуні, що дозволяє більш точно регулювати швидкість обертання електродвигуна. У безсенсорних моделях ця можливість відсутня. Векторне управління також дозволяє досягати значного енергозбереження, яке може складати від 30% до 60% від загального споживання електричної енергії. Налагодження перетворювачів частоти з векторним управлінням вимагає від обслуговуючого персоналу глибоких знань в галузі електроприводу.
Застосування частотних перетворювачів
Використання частотних перетворювачів у поєднанні з системами автоматизації значно підвищує ефективність виконання таких завдань:
- управління конвеєрами;
- керування насосами;
- налагодження роботи кранів;
- керування вентиляторами;
- управління верстатами;
- управління компресорними станціями;
- керування підйомниками.
Автоматизація технологічних процесів
Для створення автоматичних систем управління технологічними процесами (АСУ ТП) на базі частотних перетворювачів використовують пристрої з вбудованими пропорційно-інтегрально-диференціальними регуляторами (ПІД-регуляторами). Завдяки наявності цього компоненту швидкість обертання двигуна може визначатися такими параметрами, як швидкість, витрата, тиск, рівень, температура тощо, що стало можливим завдяки аналоговим сигналам від датчиків. Вбудований у частотний перетворювач ПІД-регулятор забезпечує автоматичну роботу системи з підтримкою заданих параметрів.
Налагодження параметрів частотного регулятора
Під час налагодження здійснюється налаштування наступних параметрів:
- потужності електродвигуна;
- динамічних та електричних характеристик;
- кількості полюсів;
- розподілу функцій між логічними входами та виходами регулятора;
- визначення величини сигналу управління;
- увімкнення чи вимкнення захисних функцій;
- налаштування вбудованого ПІД-регулятора;
- налагодження роботи мережевого моніторингу та керування частотним регулятором.
Висока кваліфікація нашого персоналу і великий досвід роботи у пуско-налагодженні частотних регуляторів дозволяє оперативно вирішувати технічні завдання будь-якого рівня складності.