AC70E-S2-R75G Frequency AC70E 0.75kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors
Є в наявності
sku: AC70E-S2-R75G
Series: AC70E
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Description
  • Documentation
  • Reviews (14)
brand Veichi
Series AC70E
sku AC70E-S2-R75G
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 143 mm
Width 88 mm
Depth 142 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency AC70E 0.75kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors ( AC70E-S2-R75G )
Product Reviews
14
Олег З.
поставили на кран-балку. 0.75кВт тримає. ок.
Роман М.
Денис В.
Іван К.
B
bulancha
Чудовий Перетворювач частоти
SIMILAR AC70E-S2-R75G GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Frequency AC70E 0.75kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors ( AC70E-S2-R75G ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70E-S2-R75G, series AC70E from manufacturer Veichi . Buy AC70ES2R75G and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70E-S2-R75G only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70E-S2-R75G