Навіщо Україні переходити до інтернету?

Інтернет речей в Україні: Виклики та Можливості

Інтернет речей (IoT) в Україні є зазначеною необхідністю, оскільки лише цей технологічний підхід може вирішити завдання підвищення якості та зниження витрат під час створення доданої вартості.

Перешкоди на шляху до впровадження IoT

Однією з основних перешкод на шляху переходу до IoT є необхідність зміни керуючих принципів у роботі підприємств, до якої багато в Україні не готові.

Типові заперечення та упередження щодо хмарних сервісів:

  1. 1. Надсилання технологічних даних до хмарного сервісу? Наша безпека — це пріоритет!

    В Україні є понад 250 тисяч контролерів АСУТП, які не приєднані до IoT. Ці системи доступні через загальний інтернет і не мають належного захисту. Таке становище явно демонструє, що контроль безпеки зводиться до «все в порядку», хоча насправді IoT має потужні механізми захисту для відібраних агрегатів і даних. Приєднання телеметрії та телекерування до IoT є єдиним раціональним методом для забезпечення інформаційної безпеки цих пристроїв.

  2. 2. Лише люди можуть приймати рішення; штучний інтелект не здатен на більше.

    Помітно більше 70% техногенних катастроф відбуваються через неправильне управління, за якого не вистачає даних чи часу для прийняття рішень. IoT пропонує зміну на «плоскі» системи передиктивного управління з інтегрованим гнучким контуром «моніторинг – оптимізаційне планування – управління», що допомагає знизити помилкові рішення через людський фактор.

  3. 3. Ми проаналізуємо дані самостійно за рахунок Big Data. Чому ділитися з кимось іншим?

    На даний момент бракує фахівців у сферах штучного інтелекту та Big Data, як в Україні, так і за кордоном. Проте IoT може запропонувати інструменти для створення аналітичних додатків та рішень для стандартних завдань, спрощуючи обробку даних.

  4. 4. Чому нам потрібно автоматичне обміну даними з постачальниками та клієнтами? Ми можемо спілкуватися через телефон та email.

    Оптимізація зовнішніх взаємодій може призвести до значного зростання виробництва та зниження витрат. Яскравим прикладом є компанія Harley Davidson, яка завдяки впровадженню автоматизованих процесів скоротила цикл виробництва з 21 дня до 6 годин. Наразі новий мотоцикл випускається кожні 89 секунд з урахуванням побажань майбутнього власника.