Упаковка із застосуванням промислових роботів

Автоматизація процесів упаковки: нові виклики та рішення

Зростаючий попит на упаковані продукти стимулює розвиток автоматизації виробничих технологій, зокрема на етапах пакування товарів у загальну упаковку і створення вантажних транспортних пакетів. Ефективність фасування та упаковки досягається шляхом вирішення ряду завдань, що сприяють підвищенню продуктивності та точності всіх додаткових операцій.

Переваги роботизованих систем

Використання промислових робототехнічних пристроїв у цих технологічних процесах має очевидні переваги, серед яких:

  • Підвищення швидкості виробництва;
  • Зниження витрат на трудозатрати;
  • Забезпечення високої точності виконання операцій;
  • Гнучкість у роботі з різними типами продукції.

Автоматизовані виробничі комплекси

Першим кроком до впровадження автоматизованого виробництва є створення комплексів автоматизованого обладнання, інтегрованих в потокову автоматизовану лінію. Однак, з ростом вимог до швидкості реагування на зміни споживчого попиту, виникає потреба в інтеграції різноманітних технологічних агрегатів, що вимагає регулярних інвестицій у виробничі засоби та підготовку працівників.

Гнучкі виробничі системи

У сучасних умовах важливо не лише підвищити виробничі потужності, а й забезпечити еластичність процесів. Це веде до потреби у перенастроюваних виробничих агрегатах, що можливо досягти за рахунок їх програмування. Таким чином, замість традиційних жорстких систем автоматизації з'являються гнучкі виробничі системи (ГПС), які інтегрують промислові робототехнічні пристрої.

Сучасні рішення в управлінні робототехнічними комплексами

Сьогодні вдосконалені системи управління робототехнічними комплексами забезпечують їх доступність для багатьох промислових підприємств. Лідерами у сфері виробництва робототехнічних комплексів для укладання, упаковування та фасування є німецька компанія KUKA Roboter GmbH і шведська корпорація ABB Robotics.