Проектування та монтаж теплових пунктів

За своєю суттю, будь-який ТП – це автоматизована модульна установка, призначена для передачі теплової енергії від зовнішніх теплових мереж до всіх внутрішніх мереж - системи вентиляції, опалення або водопостачання приміщень, як житлових, так і виробничих.

Тепловий пункт, як великий комплекс устаткування, складається з найскладніших схем автоматизації, насосів, різної терморегулюючої апаратури тощо. Саме тому проведенням робіт з влаштування ТП мають займатися лише висококваліфіковані фахівці у цій галузі. В Карелії таких фахівців можна знайти в компанії «Геотаргетинг».

Види теплових пунктів

ТП поділяються на:

  • центральні (ЦТП)
  • індивідуальні (ІТП)
  • модульні або блокові (БТП)

Центральні ТП

ЦТП обслуговує дві або більше будівель, подаючи в них тепло в опалювальний сезон та холодну та гарячу воду цілий рік.

ЦТП виконуються в модульному виконанні, тому на місці монтажу вимагають мінімальних робіт. Як правило, такі роботи є підключенням до діючих мереж та проведення пуско-налагоджувальних робіт.

До складу ЦТП входять такі елементи: прилади КВП та автоматики, водомірні та теплові вузли, опалювальні, протипожежні та циркуляційні господарські насоси, різні теплообмінники (багатоходові, пластинчасті, секційні, блочного типу).

Індивідуальні ТП

ІТП бувають великими, призначеними для великих будівель і багатоквартирних будинків, і малими – для односімейних будинків або невеликих будівель.

Комфорт, компактність та економія – Основні переваги ІТП. Значна економія під час експлуатації ІТП стає можливим за рахунок оптимізації витрати теплової енергії. Теплові розрахунки можна проводити на рівні проектування. Подальша економія залежатиме від того, наскільки грамотно ці розрахунки було проведено.

ІТП забезпечують об'єкти вентиляцією, теплопостачанням та гарячою водою. Щоб система ІТП запрацювала, достатньо провести електроенергію для циркуляційних насосів, а також підключити теплоносій і водопровідну воду.

Модульні або блокові ТП

БТП є повністю закінченим заводським виробом, що дозволяє підключити до теплових мереж об'єкти, що знову будуються або реконструюються в найкоротші терміни.

Проектування автоматизованого БТП та його монтаж здійснюються на базі зарубіжних та вітчизняних мікроконтролерів, а також сертифікованих технічних засобів.

Цікаві статті