Перетворювачі частоти та фільтри електромагнітної сумісності

Частотники та їх електромагнітна сумісність

Тема частотників та їх сумісності часто обговорюється на конференціях і виставках. Важливо визначити, що таке електромагнітна сумісність: це здатність технічних пристроїв працювати одночасно в реальних експлуатаційних умовах із потрібною якістю, за умови впливу на них спонтанних електромагнітних перешкод, а також недопущення перешкод іншим пристроям.

Перетворювачі, використовуючи електромагнітні коливання, формують «спонтанні перешкоди електромагнітного походження». У процесі роботи частотники генерують вищі гармоніки, які можуть вплинути на ефективність роботи силових трансформаторів, конденсаторних елементів компенсаційних станцій і радіоелектронних пристроїв, підключених до мережі.

Окрім гармонік, перетворювачі також викликають радіоперешкоди, які проникають в електричну мережу та випромінюються в навколишній простір.

Зниження вищих гармонік

Щоб зменшити величину вищих гармонік, важливо вдосконалити форму струму, що генерується частотником. До таких пристроїв відносять:

  • вхідні силові AC-дроселі;
  • пасивні фільтри гармонік;
  • активні фільтри вищих гармонік, які належать до новітньої групи приладів, що підвищують якість електричної енергії.

Фільтри гармонік та активні фільтри зазвичай постачаються окремо і встановлюються поблизу частотника. Останнім часом компанія Bosch Rexroth почала виробництво перетворювачів EFC3610 та EFC5610 з вбудованими фільтрами.

Зниження радіоперешкод

Радіоперешкоди, що створюються частотниками, можна знизити за допомогою RFI-фільтрів. Варто пам'ятати, що різні RFI-фільтри по-різному знижують рівень радіоперешкод. Якщо перетворювач приєднаний до трансформатора, і немає інших пристроїв, то можна не зважати на фільтруючий елемент. Однак якщо частотник контролюється зовнішнім контролером, або ж під’єднані інші електронні пристрої, доцільно обрати перетворювач з якісним RFI-фільтром.

Використання частотників у промисловості

Стаціонарні та бортові пристрої спеціального призначення використовують частотники для генерації синусоїдальної напруги з необхідною частотою та амплітудою. Усі виробники частотників рекомендують використовувати екрановані управлінські кабелі, екран яких заземлюється з обох сторін.

Питання електромагнітної сумісності залишається складною темою для обговорення, оскільки її описати математично чи змоделювати непросто. Якщо у вас виникли питання з цього приводу, звертайтеся до нас у сервісний центр. Наш багаторічний досвід в експлуатації частотників може бути вам корисним.