Енергозбереження в системах вентиляції

Економія енергії за допомогою частотних перетворювачів у системах вентиляції

Використання частотних перетворювачів у системах вентиляції може забезпечити економію енергії до 60%. Проте, це залежить від конкретної системи. Ця технологія є ефективною навіть для невеликих вентиляційних установок.

Суть економії

Економія проявляється в наступному. У будині, де встановлена припливно-витяжна система вентиляції, необхідно враховувати кількість людей у кожному з приміщень. Залежно від присутності людей, потреба в обміні повітря повинна адаптуватися:

  • Вдень, коли в будинку перебуває мінімальна кількість людей, потреба в вентиляції зменшується.
  • У кухні та пральні потреба залишається помірною.
  • При прийомі гостей обмін повітря потрібно збільшити для всіх кімнат.
  • У кімнатах, де ніхто не перебуває, вентиляція повинна бути знижена.

Частотні перетворювачі працюють за таким алгоритмом, адаптуючи потужність системи до потреб в обміні повітря.

Промислові об'єкти та їх потреби у вентиляції

Регулювання вентиляції є також надзвичайно важливим для промислових об'єктів. У промислових умовах, подібно до житлових, кількість людей у виробничих приміщеннях змінюється протягом доби:

  • Вдень у цехах перебуває більше працівників, тому система має працювати на максимальну потужність.
  • Вночі, коли кількість робітників зменшується, система може функціонувати в економічному режимі.

Економічні показники впровадження частотних перетворювачів

З огляду на вищезазначене, економія електричної енергії в об'єктах із системами вентиляції з частотними перетворювачами може досягати 30-60%. Окупність таких систем зазвичай здійснюється протягом 1-2 років. В деяких випадках, економія на вентиляції становить до 80%, а термін окупності частотного регулювання може зменшитися до менш ніж півроку.

Історичні аспекти та розрахунки

В промислових об'єктах, спроектованих ще за часів СРСР, часто спостерігається перевищення потужності вентиляторів до 80%. Завдяки впровадженню частотних перетворювачів, які забезпечують необхідний приплив повітря, термін окупності таких технологій став меншим за 6 місяців. Це призвело до значної економії енергоресурсів, що дало можливість великим підприємствам опинитися у виграшній тарифній сітці, зокрема, з ціною за 1 кВт електрики.